fbpx
Mon. Jul 26th, 2021

Zniesienie Limitu ZUS

Czy taki diabeł straszny?

Zniesienie Limitu ZUS – Jakie jest rozwiązanie problemu?

Żeby omówić problem, najpierw trzeba go dokładnie zdefiniować. Jeśli ustawa o zniesieniu limitu ZUS, czyli tzw. ustawa o limicie 30-krotności wejdzie w życie, w każdej firmie wydarzy się jeden z trzech scenariuszy:

  • Firma zapłaci znacznie więcej za swojego pracownika, który będzie zarabiał dokładnie tę samą kwotę netto.
  • Firma zapłaci tyle samo, ale pracownik zarobi znacznie mniejszą kwotę netto.
  • Zarówno firma, jak i pracownik zapłacą, przez co koszt pracownika wzrośnie, a pracownik zarobi mniej.

Niezależnie od wyboru opcji, ktoś zapłaci więcej. I to znacznie więcej.

Przedsiębiorstwo płaci za wszystko

Firma może wziąć na siebie ciężar zniesienia limitu ZUS. Jeśli pracownik dziś zarabia 15 000 zł brutto miesięcznie, to po zniesieniu limitu 30-krotności pracodawca zapłaci około 19 300 zł brutto. Wtedy zwiększenie kosztu pracownika wyniesie pracodawcę około

23 000 zł więcej w skali roku!

Zakładając oczywiście, że pracownik zarabia „na rękę” tę samą kwotę jak przed zniesieniem limitu ZUS

Pracownik płaci za wszystko

Pracownik może wziąć na siebie ciężar zniesienia limitu ZUS. Jeśli pracownik zarabia 15 000 zł brutto miesięcznie, jego wynagrodzenie netto wyniesie 10 077,96 zł. Po wejściu ustawy o zniesieniu limitu 30-krotności pracownik zarobi „na rękę” około 9174,27 zł.

Czyli po zniesieniu limitu ZUS pracownik zarobi mniej o około 11 000 zł rocznie!

Zakładając oczywiście, że koszt pracownika dla firmy zostaje taki sam jak przed zniesieniem limitu ZUS

Koszty rozkładają się na obie strony

Zarówno przedsiębiorstwo, jak i pracownik mogą wziąć na siebie ciężar zniesienia limitu ZUS. Jeśli pracownik zarabia 15 000 zł brutto miesięcznie, to po wejściu ustawy znoszącej limit 30-krotności, koszt pracownika wzrośnie do 18 091,50 zł brutto miesięcznie, a pracownik zarobi  9 511,22 zł „na rękę”.

Czyli w skali roku firma zapłaci więcej o około 8 500 zł, a pracownik zarobi mniej o około 7 000 zł!

Zakładając oczywiście, że komukolwiek to się opłaca!

Jeśli wejdzie ustawa, koszty zwiększą się diametralnie. Jednak niezależnie od tego czy, wejdzie, czy też nie wejdzie, Twój koszt może pozostać taki sam, a pracownik może zarobić więcej. I to dużo więcej.

Koszt pracownika zostaje taki sam jak dziś!

Nawet jeśli ustawa wejdzie

Finanse nie pozostawiają złudzeń. Jeśli Twój pracownik zarabia 15 000 zł brutto, Twój całkowity koszt wynosi około 17 400 zł. Jeśli chcesz, żeby Twój pracownik dostał tyle samo „na rękę” po wejściu ustawy, jego całkowity koszt wyniesie przedsiębiorstwo około 19 300 zł!

To więcej o około 23 000 zł rocznie na jednego pracownika!
 
 Jeśli jednak zdecydujesz się na usługi outsourcingowe Futurum Technology, Twój koszt pozostaje taki sam, czyli około 17 400 zł, natomiast Twój pracownik zarobi więcej o około 19 000 zł rocznie!

P.S

Powyższe wyliczenia są aktualne już dziś. Czyli jeśli ustawa o zniesieniu limitu ZUS nie wejdzie, to i tak przy tym samym koszcie na pracownika może zostać do rozdysponowania o około 19 000 zł więcej na jednego pracownika!

A jeśli ustawa nie wejdzie?

Powyższe wyliczenia zostają dokładnie takie same. Koszt utrzymania pracownika przez przedsiębiorstwo pozostaje dokładnie taki sam (17 385,40 zł dla 15 000 zł brutto), a programista może zarobić około 19 000 zł więcej. Jest jednak o wiele więcej korzyści wynikających ze współpracy.

Jawna marża 10%, czyli SIP!

Secure Invoice Program (SIP) to jawna dla każdej ze stron marża 10% za zatrudnionego programistę. Zarówno firma i pracownicy wiedzą, jakie kwoty zarabiają. Dzięki temu masz pewność, że unikniesz sytuacji, w której pracownik powinien zarabiać 10 000 zł „na rękę”, a w rzeczywistości zarabia 8 000 zł, ponieważ agencja ma ukrytą zbyt dużą marżę. Ponad to, w przypadku outsourcingu całych zespołów, za całość usługi zapłacisz jedną fakturę.

Pomagamy w bezpiecznym i stabilnym rozwoju firmy

Reagowanie na zmiany rynkowe jest łatwe tylko w teorii. Nigdy nie wiemy, w którym kierunku pójdzie ekonomia, jej wskaźniki oraz sami klienci. Dzięki outsourcingowi możesz pracować nad wieloma projektami naraz i w każdej chwili dostosowywać je do ciągle zmieniających się realiów rynkowych, co z kolei prowadzi do filozofii Futurum Technology czyli bezpieczeństwa Twojego przedsiębiorstwa.

Bezpiecznie prowadzone projekty, czyli w pełni merytoryczne i technologiczne wsparcie

Sytuacja znana w każdej branży nie od dziś. Specjalista wykonuje swoje zadanie, już kąciki ust delikatnie unoszą się do góry na myśl o kolejnym zakończonym z sukcesem projekcie. Aż nagle na ostatniej prostej coś nie działa. Znasz to, prawda? Każdemu przytrafiają się wpadki, dzięki czemu znajdujemy rozwiązania i się rozwijamy. Jednak przedsiębiorstwo nie może się zatrzymać, ponieważ ktoś nie może znaleźć rozwiązania. Dlatego unikniesz tego typu rozczarowania i wyrobisz się w deadline’ach dzięki wsparciu merytorycznemu oraz technologicznemu w Futurum Technology!

Korzystając z Futurum Technology

0
O tyle więcej zostaje do przydzielenia!
„Futurum Technology pozwala nam skupić się na naszych podstawowych wartościach i zwiększaniu firmy zamiast spędzać czas na wyszukiwaniu, zatrudnianiu, zarządzaniu i nadzorowaniu dobrych programistów. Firma oferuje usługi outsourcingowe, które bardzo nam pomagają!”
James Stockdale
CEO of the PinpointWorks Ltd.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zostaw email!

Gwarantujemy, że nie wysyłamy spamu. Dostaniesz maksymalnie raz w tygodniu maila z podsumowaniem wpisów dotyczących aktualnej sytuacji z ustawą znoszącą limit 30-krotności.

Ponadto prześlemy Ci plik PDF z dokładnymi wyliczeniami dotyczącymi kosztów i korzyściami dla przedsiębiorstwa.

Portal wspierany przez:

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.