fbpx
Mon. Jul 26th, 2021

Zniesienie Limitu ZUS

Czy taki diabeł straszny?

„Zemsta” Gowina.

2 min read

Za zniesienie 30-krotności ZUS może zablokować wybór Piotrowicza na sędziego TK

Jeśli PiS będzie chciało przeforsować zniesienie limitu 30-krotności ZUS wbrew Porozumieniu Jarosława Gowina, to 18 “gowinistów” może zablokować wybór Stanisława Piotrowicza na sędziego Trybunału Konstytucyjnego – ustaliła gazeta.pl.

Ustawa ta ma dla Gowina kardynalne znaczenie i jest on gotów licytować bardzo wysoko, aby limit się ostał. Jak mówi nam jeden z polityków jego partii, Porozumienie jest gotowe zablokować wybór Stanisława Piotrowicza do Trybunału Konstytucyjnego, jeśli PiS posłuży się posłami Lewicy do przegłosowania Gowina w Sejmie. – Skoro PiS chce szukać poparcia na lewicy [dla zniesienia 30-krotności ZUS], to może niech tam też poszuka poparcia dla Stanisława Piotrowicza w Trybunale Konstytucyjnym – mówi Gazeta.pl jeden z polityków Porozumienia. 

Ponadto Porozumienie chce, aby kandydatury do TK były ujęte w umowie koalicyjnej Porozumienia z PiS-em. Mówi polityk z otoczenia Jarosława Gowina: – Kandydatury do TK powinny być wpisane do umowy koalicyjnej. Byliśmy bardzo optymistycznie nastawieni do zakresu i terminu jej zawarcia. Jednak sprawa 30-krotności ZUS, forma zgłoszenia tego projektu i sam fakt, że dzieje się to pomimo tego, że Porozumienie ma wiążącą naszych posłów uchwałę zarządu partii, nie pomaga w sformułowaniu i podpisaniu tej umowy koalicyjnej. Optymizm maleje, a nerwowość się zwiększa.

Sprawa 30-krotności to jak do tej pory najgłośniejszy konflikt między Jarosławem Gowinem a Prawem i Sprawiedliwością. Wicepremier bardzo mocno zaangażował się w walkę o utrzymanie tego limitu.

Przez 30 lat wolnej Polski dopracowaliśmy się paromilionowej klasy średniej: przedsiębiorców, menedżerów, naukowców, ludzi wolnych zawodów. Stanowią oni nasz bezcenny kapitał. Opowiadając się za utrzymaniem 30-krotności, występuję nie w ich interesie, tylko w interesie Polski. Ich sukces - jeśli jest osiągnięty uczciwie - przełoży się na korzyść ogółu społeczeństwa - w rozmowie z Gazeta.pl
Jakub Orzechowski / Agencja Gazeta
Jarosław Gowin
Lider Porozumienia

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Wchodząc na stronę Gazeta.pl możesz przeczytać pełną wersję artykułu

Zostając na naszym portalu możesz dowiedzieć się więcej z innych źródeł.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.