fbpx
Mon. Jul 26th, 2021

Zniesienie Limitu ZUS

Czy taki diabeł straszny?

Zniesienie limitu 30-krotności ZUS. Reakcja PO-KO: „Polacy, trzymajcie się za portfele”

2 min read

Koalicja Obywatelska reaguje

Projekt posłów PiS ws. zniesienia limitu 30-krotności składek na ZUS został złożony w Sejmie. Posłanki KO apelują do wicepremiera Gowina, by spełnił obietnicę i wstrzymał projekt. 

Trzymajcie się za portfele, bo PiS zaczyna realizować swoje obietnice wyborcze. Na pierwszy ogień idzie ok. 400 tys. pracowników zatrudnionych na umowę o pracę, którzy mają szanse sprawić, że polska gospodarka stanie się rzeczywiście konkurencyjna i innowacyjna, a dystans do Zachodu będzie malał – powiedziała w Sejmie Izabela Leszczyna z Platformy Obywatelskiej.

„Trzymajcie się za portfele, bo PiS zaczyna realizować swoje obietnice wyborcze. Na pierwszy ogień idzie ok. 400 tys. pracowników zatrudnionych na umowę o pracę, którzy mają szanse sprawić, że polska gospodarka stanie się rzeczywiście konkurencyjna i innowacyjna, a dystans do Zachodu będzie malał”
Izabela Leszczyna
Platforma Obuywatelska

– Mimo że w kampanii wielokrotnie słyszeliśmy, że tej ustawy nie będzie, to pierwszy projekt, jaki wpłynął do Sejmu. Dlaczego PiS to robi? Bo budżet na 2020 r., który przyjęli, nigdy nie był zrównoważony – dodała. Jej zdaniem, PiS tym działaniem “robi okrutną rzecz dla przyszłych pokoleń Polaków”, podkreśliła też, że “system emerytalny trzęsie się w posadach”. Posłanka Leszczyna stwierdziła ponadto, że PiS – realizując obietnice wyborcze – sprawi, że Polakom będzie ubywało pieniędzy.

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Wchodząc na stronę Money.pl możesz przeczytać pełną wersję artykułu

Zostając na naszym portalu możesz dowiedzieć się więcej z innych źródeł.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.